Vánoční prázdniny v Jeseníkách 27.-30.1.2010

Vánoční prázdniny v Jeseníkách 27.-30.1.2010
22. ledna 2011

Každoročně se parta dětí a mladých lidí vydává 27. prosince na prázdninový pobyt na turistické základny v Jeseníkách pod záštitou prostějovského Klubu SHM...

Parta 18 dětí společně s 5 animátory a 2 kuchařkami se vydaly na Starou Vodu, kde skotačily na zbytcích sněhu do 30 prosince.

Parta  28 mladých pod vedením Kamila Přidálka a Jardy Němce dováděla na lyžích a snowboardech v Suché Rudné. Aby mladí jen nesportovali, připravili jsme benefiční koncert v dřevěné kapličce Nejsvětější Trojice, jehož výtěžek slouží k opravě kapličky.

         30. prosince část mladých odjela část zase přijela, abychom společně zakončili rok 2010 a vstoupili do roku 2011. O půlnoci, když mladí vystříleli arzenál petard jsme zazpívali sousedům ve Staré Vodě, kteří nás vždy rádi přivítají. Tím jsme vstoupili do roku 2011 plní očekávání budoucích událostí.

                                                                           Jarda Němec

Suchá Rudná - koncert v kostele

Okrašlovací spolek v Suché Rudné pořádal v místním dřevěném kostelíku Nejsvětější Trojice koncert a co to mělo společné s Prostějovem?

Vystupovali tam nejen studenti CMG, ale mladí z Prostějova i okolí, kteří pod vedením Otce Jaroslava Němce absolvovali nejen skvělé vánoční prázdniny na základně Klub Salesiánského hnutí mládeže  Prostějov na Annabergu, ale i přinesli radost a potěšili návštěvníky již zmíněného koncertu.

A co, že to zaznělo? Písně a skladby českých mistrů z minulých století, návštěvníci si vyslechli slovo boží z evangelia a nechyběla báseň  i dojímavý vánoční příběh.

Nebyli jsme profesionálové a cvičili po příchodu ze svahu po lyžování, přesto nebo právě proto byla naše radost veliká, když jsme zpěvem i slovem hrou na housle, flétny, klavír, kytary a triangl přivedli lidi ke chvíli rozjímání. Navíc jsme si v závěru společně všichni s vervou zapěli kolední klasiku, kde vynikla ženská a mužská část našeho souboru chutě zpívaným hajdom hajdou tydlidom u koledy Pásli ovce valaši….

Vánoce by neměly být o hmotných statcích, i když proti malému pohodlí nemůže namítnou nic, ani největší asketa. Odměnou za naše vystoupení byla teplá ořechová  buchta s ořechy, kterou jsme od členů Okrašlovacího spolku dostali  a pak pochod pod noční hvězdnou a mrazivou krajinou až k našemu sídlu na Annaberg, kde už bylo nejen teplo, ale i výborný gulášek mistra Lukáše.

Pokud by  jste chtěli se někdy přijít podívat a účastnit našich akcí najdete informace a fota z akcí na stránkách www: animatori prostejov

Zatím, co ve výši přes 800 m.n. „vegetili“ Ti starší, menší děti pod vedením Jany Markové sídlili na Staré Vodě na turistické základě „U sluníčka“. Celkem nás bylo přes  60 , včetně nových příchozích na Silvestrovskou noc.

Moc díky všem organizátorům, animátorů a kuchařkám i kuchaři, ale i všem účastníkům za skvělou atmosféru. Není nad to, se na chvíli odlepit od veškeré techniky a svodů měst a zavítat tam, kde  Boží příroda jen sama jest……                                                                     

                                                                                                   Zuzana Bartošová