Lyžování pro děti na jarních prázdninách 2.-6.2.2012

Lyžování pro děti na jarních prázdninách 2.-6.2.2012
11. února 2012

Během jarních prázdnin, které oblast prostějovska měla v týdnu od 6.do 10.2., Klub SHM Prostějov uspořádal lyžování pro děti - dva turnusy pro mladší děti na Staré Vodě a dva turnusy pro starší děti a mládež na Annabergu v Jeseníkách. Prvního turnusu na Staré Vodě se zůčastnilo 16 dětí...

Hlavní náplní bylo lyžování a 4 děti také snowboardovali. Z nich 5 dětí ještě nestálo na lyžích, proto nejprve trénovali na dětském vleku, ale nakonec se všichni dokázali dostat i na velký vlek na sjezdovce na Andělské hoře. Třetí den už jsme dětský vlek nepotřebovali. Některé jsme učili lyžovat pluhem, jiné, které už to uměli, jsme to odnaučovali.

Počasí bylo krásné. První den bylo sice -22°C, ale svítilo sluníčko a na svahu bylo teplo. Další dny se již oteplovalo, i když místy studený vítr nám dal zabrat. Lyžovali jsme vždy dopoledne, v poledne jsme navštívili naši druhou chatu Annaberg, která stojí nad sjezdovkou a kterou obývali starší účastníci prázdnin, abychom se zahřáli a dali si dobrý oběd. Po zahřátí jsme lyžovali ještě odpoledne. Večer jsme hráli hry v sále a večerní modlitbou vždy zakončili den.

Za animátory  Lenka Blahušková