Jeseníky opět nezklamaly... aneb Vánoční prázdniny na Annabergu a Staré Vodě (27.-30.12.2011)

Jeseníky opět nezklamaly... aneb Vánoční prázdniny na Annabergu a Staré Vodě (27.-30.12.2011)
9. ledna 2012

Mezi vánočními a novoročními svátky (27.-30.12.2011) vyrazila necelá stovka mladých lidí i menších ratolestí pod vedením zkušených vůdců a animátorů Klubu salesiánského hnutí mladých Prostějov na turistické základny na Starou Vodu a na Annaberg v Jeseníkách za Bruntálem.

Jako vždy jsme si to pořádně užili.Ti menší stihli hry a vycházky v přírodě, ti starší i lyžování na sjezdovce u Paramonu. Další sportovní výkon byl, vyškrábat se na vrch Annabergu (840 m nad mořem), což po takovém denním lyžování je i pro mladý organismus výkon.  Zdolávali jsme rozmary přírody a blížili se svým cílům. Celý krátký tábor měl název: „Dobytí K2.“ Také film, který jsme shlédli nás ujistil, že je třeba najít odvahu spolehnout se jeden na druhého a že kamarádství a přátelství, kdy jeden druhému zachrání život nejsou slova do větru. Na obou základnách jsme se společně prožívali modlitbu i mši svatou.

Nezbývá než poděkovat všem, kteří pomáhali a tvořili tým i všem, kteří s námi vyrazili a na závěr jedna pozvánka.  Neváhejte, jarní prázdniny se blíží, opět je připraven pestrý program na Staré Vodě i na Annabergu, informace získáte u Ing. Jaroslava Němce na čísle: 603953727 nebo na webových stránkách animátoři Prostějov.                                        Zuzana Bartošová